Je rok 2024. Ekonomika je nemocná, o politice ani nemluvě, trhy díky tisku peněz jsou naboostovány na extrémech – od cen nemovitostí až po akcie. Očista jedou přijít musí. Jeden extrém přitáhne druhý extrém k tomu, abychom se dostali do středu. No ale do čeho investovat, když máme před sebou 3 velmi zajímavé roky? A kdo ví, co bude pak?

Do čeho investovat v období krize?

Když se blíží krize (nebo řekněme transformace, změna, očista – ať to nezní tak drsně), pak se říká, že je důležité zainvestovat do několika věcí:

Konzervy

Ano, jíst musíme a z papírků (měna) se asi moc nenajíme (když nebudou mít hodnotu). Ani prý zlata se nenajíme, no tak ho alespoň směníme za něco k jídlo. To aspoň tu hodnotu oproti měně mít bude. Takže, je dobré mít nějaké zásoby jídla. Mít nějakou soběstačnost, kus políčka, pár stromečků, pár vyvýšených záhonů nebo ještě lépe permakulturu. Nebýt až tak závislý na supermarketu, vládě a ekonomice.

Zlato

Ať se vám to líbí nebo ne, zlato lidem v krizi snad vždy pomohlo. Je to prostředek směny, který právě právě v krizi hodnotu. A ne malou. Snad není zmínka o tom, že by někomu nepomohlo (pokud ho neztratil, nepropil, nekoupil si za něj v emocích nějakou blbost). Obzvlášť ti, co mají hypotéky, by zlato měli mít povinně. Teda nemusí, ale v krizi to s nimi nemusí být zrovna růžové a asi nikdo nechce přijít o svůj vysněný dům / byt, jenom proto, že nemá protikrizovou rezervu.

Tip: Mrkněte na článek Máte hypotéku? Pak tyto 3 filmy vám otevřou oči!

Akcie těžařů zlata

Tak to jsou jedna z mála akcií, co v opravdové krizi porostou. Ještě samozřejmě akcie zbrojního průmyslu může být finančně zajímavá (otázkou zůstává, zda-li je podporovat). Jinak víme, že v krizi (té čistící fázi) akcie padají jako hrušky. U těžařů zlata je to výjimka, tam je poptávka větší a větší a výnos často větší a větší.

Zajímá vás více? mrkněte na tuto stránku

Zbraně

Ano, říká se, že mít co do pusy a kam složit hlavu je supr a je dobré si to umět i ochránit. Pro někoho nezbytnost, někdo touto cestou nebude chtít jít a raději změní lokalitu.

Ostatní nezbytnosti

Jakou jsou dobré vztahy, důvěra, flexibilní a odolné tělo a zdraví. Do toto je potřeba investovat po celý čas naší existence. To nám nikdo jiný jen tak neodcizí. Bez toho se nám i utíká špatně (s nemocným tělem). Nezapomínejme na praktické dovednosti, díky kterým si opravíme co je potřeba, postavíme co je potřeba. A pamatujte, čím více nezávislí jste, tím více máte skutečnou svobodu.

Shrnutí

Za zmínku stojí zase moje oblíbená DIVERZIFIKACE :). Prostě mějte to zařízené na více frontách, ať se nám a našim dětem dobře spí.

 

Chcete si do zlata spořit? Zajímají vás kryptoměny? Chcete nakoupit zlato, stříbro či mince? Zajímají vás investice do těžby zlata?