Máte hypotéku nebo o ní silně zvažujete především díky nízkým úrokovým sazbám? Není se čemu divit. Myslíte si ale, že za 5 let budou sazby na stejném bodě? Kde by mohly tedy být? Podívejte se na tyto 3 filmy/dokumenty, které by každý s hypotékou či bez ní měl vidět:

 

1. Finanční krize (Inside Job, 2010)

První film, který odhaluje pravdu, jež se skrývá za ekonomickou krizí z roku 2008. Krásně popisuje hypotéční bublinu a to, jak lidé můžou dopadnout, když vlastní dluh a né nemovitost.

Poučme se z toho, jak dopadli v USA.

Můžete stáhnout z Ulozto.cz (zadejte: Inside Job)

 

 

2. Vzestup peněz – Bezpečný jako dům

Vzestup peněz 5 – Bezpečný jako dům je díl věnovaný nemovitostem. Ferguson Niall zde popisuje jak nemovistosti, tak hypotéky, které jsou na ně vázány. Jsou investice do nemovitostí opravdu bezpečné? Vlastníte nemovitost a zajímají Vás veškeré informace o ní? Zejména, pokud máte na ní hypotéku?

Podívejte se na YouTube či k dispozici na uložto.

3. Sázka na nejistotu (The Big Short, 2015)

Víte o tom, že i hypotéční bublina nebo bublina na hypotečních derivátech se dá spočítat? Že né? A že se dá na tom pěkně vydělat? Bankéři to také nevěděli a vlci z Wall street rovněž kroutili hlavami. Ovšem 4 outsideři na to kápli a „vsadili“ si na to. Jak to dopadlo? Podívejte se sami.

Můžete stáhnout na Uložto nebo podívat se na YouTube.

 

 

 

Chcete si do zlata spořit? Zajímají vás kryptoměny? Chcete nakoupit zlato, stříbro či mince?