Dokument „Skrytá Tajemství Peněz“ od Michaela Maloneyho je poutavým průzkumem světa financí a ekonomiky. Maloney v dokumentu odhaluje tajemství fungování peněžního systému, zpochybňuje tradiční pohled na investice a varuje před možnými ekonomickými krizemi. Zabývá se historií měny, inflací a zlatem jako ochranou proti finanční nestabilitě. Michael Maloney se zaměřuje na vzdělávání a poskytuje divákům nástroje k lepšímu porozumění ekonomickým mechanismům. Jeho prezentace přináší hlubší vhled do světa financí a může motivovat k podrobnějšímu zkoumání osobních financí a investičních strategií.

Pojďme se tedy podívat do hloubky toho, jak vznikají peníze (měna). Jednoduše a hlavně lidsky popsal tyto principy Michael Maloney, poradce Roberta Kiyosakiho. Svou první ekonomickou knihou poukázal na blížící-se krizi a v roce 2013 vytvořil tuto sérií dokumentů zvané Hidden Secrets of Money pro rozšíření vědomí o finančním systému.

1.díl

První díl pojednává o rozdílu mezi penězi a měnou. Klade důraz na to, že peníze mají jednu zásadní vlastnost –  uchovatel hodnoty.

Ke shlédnutí na YouTube.

 

2.díl

Druhý díl dokumentů Skrytá tajemství peněz důkladně popisuje růst velmocí a jejich opakující-se chyby, jenž vedly vždy v minulosti k určitým scénářům.

Podívejte se na YouTube.

3.díl

Pomocí třetího dílu si můžeme uvědomit, jakým způsobem jsou fiat (nařízené) měny navázány na dolar a od jaké doby je dolar nekrytý.

Shlédněte na YouTube.

 

4.díl

Čtvrtý díl krok za krokem popisuje systém, jak vzniká měna, kdo má z ní největší profit a koho nejvíce „ždímá“.

Můžete shlédnout na YouTube.

 

5.díl

Díky pátému dílu Skrytá tajemství peněz se podíváme do Německého Muzea peněz, kde  jsou popsány různé formy peněz i měn.

Shlédněte na YouTube.

Skrytá tajemství peněz závěrem

Michael Maloney prostřednictvím svých prací a vzdělávacích projektů, jako je „Hidden Secrets of Money“, zdůrazňuje důležitost finančního vzdělání a uvádí, že porozumění systému peněz, investic do drahých kovů a historie měny může jednotlivcům pomoci lépe chránit své finance v nejistých ekonomických dobách. Jeho poselství podporuje myšlenku, že informovaní jednotlivci mají větší schopnost spravovat své finance a chránit své jmění.

 

Chcete si do zlata spořit? Zajímají vás kryptoměny? Chcete nakoupit zlato, stříbro či mince?