Už jste slyšeli o Revolut? Nebo o tom, jestli máte svou Revolutku? Že jo, ale nic jste pro to nepodnikli? No není divu, nevíte očividně PROČ by vás to mělo zajímat. Tak pojďme na to!

Trocha historie

V prvé řadě je potřeba říci, že na začátku firma Revolut bankou nebyla. Licenci získali až časem. Nicméně byli jedni z prvních, kteří pomocí jednoduché aplikace se rozšířili do takřka celého světa skrze lidi a umožnili jim převody mezi sebou rychlostí blesku. V době skoro žádných QR kódů to byla revoluce. V dnešní době standard, nicméně v Revolutu převádíte svým kamarádům lusknutím prstu kdykoliv i bez QR kódu.

Revolut byla založena Nikolayem Storonskym a Vladem Yatsenkem v červenci 2015 v Londýně. Společnost zahájila svou činnost jako poskytovatel předplacených debetních karet zaměřených na nízkonákladové zahraniční transakce a směnu měn za mezibankovní kurzy. V roce 2016 získala své první kolo financování, které vedl Balderton Capital a další investoři. Začali nabízet další funkce, včetně možnosti směny kryptoměn a peertopeer plateb. V roce 2017 Revolut dosáhla jednoho milionu uživatelů a představila nové funkce, jako jsou pojištění cestovního pojištění a možnosti investic do kryptoměn. V roce 2018 expanduje do Severní Ameriky, Asie a Austrálie. V roce 2019 začala nabízet bankovní účty ve Velké Británii a dalších evropských zemích. Své služby nabízí i v USA a Japonsku. V roce 2020 Společnost získala další investice ve výši 500 milionů dolarů, což zvýšilo její valuaci na 5,5 miliardy dolarů. Během pandemie zájem o Revolut výrazně roste. V roce 2021 Revolut představil Revolut Junior, bankovní služby zaměřené na děti a mladistvé. Revolut nadále rozšiřuje své služby a produkty, včetně možností investování do akcií, spořících funkcí a pojištění a připravuje se na veřejnou nabídku akcií (IPO).

Dnešní REVOLUT aneb proč ji mít?

  1. APPKA, přes kterou zaplatíte za sekundu, převedete si peníze třeba na Eurový účet skvělým kurzem rychlostí blesku, kamarádům pošlete peníze lusknutím prstu či si nakoupíte nějaké krypto nebo papírové komodity
  2. naprosto parádní SMĚNNÝ KURZ. Cestujete? Pak není co řešit.
  3. NABITÍ peněz přes kartu je bez poplatku (bez fee). Lze i bankovní převody, QR platby, platby skrze Revolut od jiných uživatelů
  4. POSÍLÁNÍ PENĚZ z účtu lze i na běžné bankovní účty, lze svým kamarádům, jiným lidem s Revolut a také pomocí QR kódu
  5. DIVERZIFIKUJETE – neboli máte banku i v jiném státě. Proč je to důležité? Přečtěte si ZDE ČLÁNEK.
  6. INVESTUJETE – můžete do akcií, krypto, papírových komodit aj. K dispozici máte i Robo poradce.

Srovnání s Wise

Alternativou k Revolutu je Wise. Také celosvětová, také aplikace a převody plus směnný kurz. U nás v ČR ji má podstatně méně lidí, takže svým známým jen tak peníze nepřevedete. Za nabití do Wise přes kartu se platí fee (poplatky) okolo 4 Kč. Z fyzické karty můžete měsíčně vybrat jen 2x max 5000 Kč.

Revolut aneb proč ji mít? Shrnutí

Pokud hledáte dobrý směnný kurz (často lepší než má vaše současná banka), rádi cestujete a chcete diverzifikovat (nemít všechny jablíčka v 1 košíčku), pak je Revolut pro vás jasnou volbou. A taky pokud chcete převádět peníze rychlostí blesku.

             Chcete REVOLUT?           

 

Chcete si do zlata spořit? Zajímají vás kryptoměny? Chcete nakoupit zlato, stříbro či mince? Zajímají vás investice do těžby zlata?