Hledáte mince, které nejenom potěší, ale zároveň v krátkém čase zajímavě zhodnotí? Máme pro vás sérii The Queen´s Beasts!

Edice britské mincovny The Royal Mint, nazvaná The Queen’s Beasts, nese v sobě historii a vzpomínku na deset heraldických zvířat, která stála u vchodu do Westminsterského opatství během korunovace královny Alžběty II. v roce 1953. Tyto symbolické sochy zahrnují lev Anglie, gryfa Edwarda III., sokola Plantagenetů, černého býka vévodů z Clarence, yale vévody z Beaufortu, bílého lva Mortimerů, červeného draka Walesu, jednorožce Skotska, bílého koně Hannoveru a jako posledního bílého chrta Richmondu.

Celý koncept této edice vychází z nápadu zachovat a připomenout význam těchto heraldických zvířat, která mají hluboké kořeny v historii britské monarchie. Každé zvíře představuje specifický moment nebo aspekt této historie, odvážně zobrazujícího sílu a důstojnost.

Návrh celé série je dílem zručné medailérky Jody Clarkové, která je rovněž autorkou nejnovějšího portrétu královny Alžběty II. na současných britských mincích. Její umělecký rukopis přináší do designu mincí nejen krásu, ale i respekt k tradicím a historii, které tyto mince zastupují.

Od svého vydání v roce 2016 se série The Queen’s Beasts okamžitě stala vyhledávanou mezi sběrateli i investory. Její unikátní spojení umělecké hodnoty, symboliky a historie přitahuje ty, kteří hledají nejen investici do vzácných kovů, ale i do estetického a kulturního dědictví spojeného s britskou královskou rodinou. Tato edice tak představuje nejen mince, ale i malé klenoty nesoucí v sobě příběh a odkaz minulosti.

Sbírka The Queen´s Beasts

Tuto sbírku vydává Britská královská slévárna Royal Mint od roku 2016 do roku 2021. Celkem vyjde 10 investičních mincí s motivy zvířat (bestií), a to:

2016 – The Lion of England
2017 – The Griffin of Edward III.
2017 – The Red Dragon of Wales
2018 – The Unicorn of Scotland
2018 – The Black Bull of Clarence
2019 – The Falcon of The Plantagenets
2019 – The Yale of Beaufort
2020 – The White Lion of Mortimer
2020 – The White Horse of Hanover
2021 – The White Greyhound of Richmond

The Queen´s Beasts a její gramáž

Provedení je buď ve zlatě nebo ve stříbře. V obou případech se jedná o násobky či podíly uncí (1 oz = 31,1 g). U stříbrných mincí je nejtypičtější 2 oz mince (62,2 g) či 10 oz mince (311 g). U zlatých mincí se nejčastěji objevují 1/4 oz ( 7,8 g) či  mince 1 oz (31,1 g).

The Queen´s Beasts a její ryzost

U zlatých mincí je typická ryzost 999,9/1000 Au. Ve stříbře vás mile překvapí, ryzost je rovněž 999,9/1000 Ag, což není běžné. Běžně se stříbrné mince prodávají s ryzostí 999,0/1000 Ag.

 

The Queen´s Beasts – shrnutí

Tato desetidílná série je investičně velmi zajímavá. Nyní, první mince z této sbírky, již zaznamenaly několikanásobný velký nárůst ceny. Proto doporučuji

Zajímá vás jiná sbírka? Přečtěte si něco o sbírce Lunární série II.

 

Chcete si do zlata spořit? Zajímají vás kryptoměny? Chcete nakoupit zlato, stříbro či mince?