Bitcoin

V poslední době velmi používané slovo. Není divu, však za rok 2017 zhodnotil více jak 7x.

Spekulativní funkci zastává bitcoin na jedničku. Co když ale přijde doba, kdy bitcoin poklesne? Vyplatí se mít růžové brýle a  nebo je rozumnější být na to připraven? A jak?

 

Volba strategie

Krokem číslo jedna je volba strategie. Ve všem, co děláme, bychom měli vědět, proč a jak to děláme. Strategie pouze nakupovat kryptoměny a doufat, že zázračným či záhadným způsobem porostou, je přeci dětinské.

Kryptoměny jsou virtuální měnou. Ve své podstatě mohou „z ničeho nic“ nebýt, „zmizet“ nebo ztratit hodnotu (tak jako všechny ostatní měny). Je zde obrovské riziko, které je adekvátní výnosům. Čím větší výnos – tím větší riziko.

Rozumnou strategií je výnosy vybírat a dávat průběžně do něčeho, co má opačné vlastnosti. Co je naopak velmi fyzické, hmotné a reálné. Drahé kovy jsou perfektním doplněním k bitcoinu i dalším kryptoměnám.

 

Bitcoin a jeho krytí fyzickými kovy

Zlato, stříbro, popřípadě platina. Výborné drahé kovy, které jsou fyzické a tím doplňují virtuální měny. Z nich vyhrává zlato díky tomu, že se zde neplatí DPH, je velice likvidní a z komodit je stavebním kamenem číslo jedna. Pokud bitcoin máte a chtěli by jste nakoupit za něj drahé kovy, klidně napište. I to je možné. Majitelé bitcoinu tak nemusí bitcoiny za peníze a peníze za zlato.

 

Anonymita především

Fyzické drahé kovy (zlato, stříbro,..) jsou rovněž anonymní jako bitcoin a jiné virtuální měny. Investoři vyhledávají kryptoměny jednak kvůli výnosům a jednak kvůli anonymitě. Samozřejmě také kvůli tomu, že bitcoin a další kryptoměny jsou mimo systém. Vlády je jen tak „neznárodní“. Drahé kovy (zlato, stříbro, …) podmínku jak anonymity, tak podmínku mimo systém splňují. Nekupují se na rodné číslo, tudíž na rozdíl od finančních produktů stát na ně jen tak nemá.

 

Shrnutí

U investic staletí platí a bude platit jedno pravidlo – pravidlo diverzifikace. Nezapomeňte na něho!

 

Chcete si do zlata spořit? Zajímají vás kryptoměny? Chcete nakoupit zlato, stříbro či mince?